| allexutza_2904 a întrebat:

Am deja problema cu caderea parului iar recent mi-a aparut si matreata... Oare daca folosesc un sampon antimatreata este posibil ca parul sa cada mai mult? ma ingrozeste ideea

5 răspunsuri:
| DYsSsA a răspuns:

Poti sa iei niste produse de par de la YvesRocher.Are orice vrei. Sunt foarte bune am incercat si eu da`... ce`i drept sunt cam scumpe... straight face funta? big grin

| Fiuryan a răspuns:

Foloseste samponul de la CLEAR 2 in 1 anti matreata si anti caderea parului. E chiar foarte eficient si rezultate se observa de la prima spalare.

| andtim a răspuns:

Eu stiu ca mama face miere cu coaja de oua pisate si ia in fiecare zi cate o lingura de amestec din-ala si nu ii mai cade parul asa de des... incearca... intai metodele babesti, apoi chimicalele! totusi du-te la un doctor pentru ca daca nu folosesti solutiile care trebuie poti sa-ti arzi scalpul si ramai cheala :-s ai grija

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand samponul natural solid cu Urzica si Rozmarin de pe www.efrumuseti.blogspot.com

| sweet_8058 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa nu mai folosesti sampon la care se face reclama si sa te duci la un magazin de naturiste sau la farmacie si sa ceri acolo ceva sigur te va ajutahappy si eu am avut matreata si am reusit sa scap cu un sampon natural cu extract de arjila