| andrada1258 a întrebat:

am nevoie de putin ajutor. De sambata ma doare burta precizez BURTA nu stomacul. [in jurul buricului] o durere puternica la mers nu mai simt nimic. Am luat no spa dar nu trece. Precizez ca sambata am inghitit din greseala o guma. e posibil sa ma doare din cauza asta? sau e sfaturi imi puteti da

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E posibil sa-ti fi deranjat buricul de la locul lui.Asta in urma unui efort sau alergare, o saritura, etc. Mama ne vindeca asa: Eu ma lungeam cu fata in sus, cu mainile pe langa corp.Mama punea trei degete pe buric(inelarul, degetul mijlociu si aratatotul) in asa fel incat degetul mijlociu sa fie chiar pe buric.Bun. Apasand usor cu cele trei degete, se face o miscare de rotatie in sens invers acelor de ceasornic. Asa de vreo 10 oei. Dupa aceasta, continui sa stai intains timp de vreo jumatate de ora. Durerea va trece garantat dar numai in cazul in care ai buricul "sarit". Bineinteles ca e leac babesc, dar functioneaza. in caz ca ai altceva, mergi la medic.

| AnalbagBannatPeNedrept a răspuns:

Buricul nu-l poti misca de la locul lui. durerea ta poate sa apara in peste 100 de boli, daca nu imi dai alt simptom imi e imposibil sa te ajut. orice mic lucru care te deranjeaza