| MrShadowz a întrebat:

am o afta pe limba,mă ustura cumplit, si nu stiu ce sa fac.Cremele alea pentru așa ceva nu fac nimic.Ce pot face in schimb? Vre-un sfat?
Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Kaℓi a răspuns:

Ce creme? ai nevoie de glicerina boraxata, e o sticluta cu o solutie uleioasa, costa aproximativ 5 lei. Daca tot mergi la farmacie cumpara si un ceai de salvie si fa gargara. Ori, intreaba farmacista, o sa-ti recomande ea ceva.

1 răspuns:
| MihaiKJL a răspuns:

Eu zic sa eviti alimentele sarate si sa induri ca o sa iti treaca.