| Mihai12365 a întrebat:

Mi-a aparut o afta sub limba de 3 zile nu pot manca din cauza ca ustura ingrozitor... Va rog spuneti-mi un tratament mai rapid sau un calmant. FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Glicerina boraxata, si am mai citit pe net ca sa bei zeama de lamaie chiar daca ustura putin, eu am incercat si mi-a trecut relativ repede

| Mihai12365 explică (pentru Felys):

Cam in cat timp tia trecut tie?

| Felys a răspuns (pentru Mihai12365):

Nu dureaza mult in jur de 5 zile sa zicem trece si fara nici un fel de tratament