| TheAnswerMan a întrebat:

Am o durere mica:
Un pic mai in stanga de apendic dar mai jos
Nu e o durere insuportabila
Doar daca apas putin ma doare dar nu e insuportabila
Am facut multe abdomene si tata mi-a spus ca m-am fortat si de la asta
Stiu ca hernia este in partea stanga cand te doare si partea stanga si testiculul stang iar apendicita e cand te doare apendicul si tie rau te ia cu ameteli, te ingalbenesti si de astea.
E cumva ceva rau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Poate fi si colon iritabil! sunt multe boli grave sau mai putin grave care dau dureri in locul respectiv! nu iti pot spune ca este apendicul! la apendicita iti este rau,ai febra,stari de voma,ameteli,diaree, durerea coboara pe picior,dar iti raspunde si in spate. De asemenea, te poate durea si stomacul (da, tot de la apendice inflamat ). Hernia poate aparea si in stanga si in dreapta! nu iti mai face griji. daca durerea persista si te simti rau mergi la medicul de familie! sanatate!

2 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Nu ai apendicita, altfel erai la spital demultwinking Durerile provocate de apendicita sunt aproape imposibil de tolerat. (nu poti sta in fund si sa scrii la calculator) Si nici hernie nu ai.
Cel mai probabil este din cauza efortului.

| CrysaCrysy a răspuns:

Este doar apendicita sau poate alt ceva. nu stiu.