| anonim_4396 a întrebat:

Am o întrebare. Daca am facut sex cu prezervativ desi urmam un tratament cu Canesten, exista posibilitatea sa fi ramas însărcinata? Nu s-a rupt prezervativul sau ceva dar am citit pe net dupa ca poate reduce siguranta lui aceasta crema.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si ce sa-i faca acea crema? Sa traga de el sa-l rupa?
Daca ai folosit prezervativ de la inceput pana la sfarsit, nu are um sa ramana insarcinata.
Ce gandire ai!

| Bizon95 a răspuns:

Numai solutia medicamentoasa poate fi afectata de diverse alte medicamente/boli

orice solutie fizica (sterilet, diafragma si mai ales prezervativ) NU au nici o treaba oarecare

si mai exact... CE TE ASTEPTI? sa ai transpiratie acida si sa faca prezervativul gaurele prin care sa se strecoare sperma ca sa ramai insarcinata?!?

atat timp cat prezervativul a rezistat si sperma nu a ajuns nicaieri pe tine, e imposibil sa ramai insarcinata