| missouri a întrebat:

:-|
Am o intrebare pentru. cei specializati in domeniul medical...
Bunica mea a fost operata anterior la articulatia genunchiului; adica acum. aprox. 1 luna.thinking, la Bucuresti.
Martea trecuta a fost la medic sa faca infiltratia cu o substanta vasco-elastica.
De miercuri tot face febra si o doare capul (seara). Mentionez ca nu are simptome ale unei viroze, gripe.
Mama mea este cadru medical ( asistenta ) si se gandeste ca face febra din cauza articulatiei.
Marti se duc iar sa faca infiltratii, deci tocmai atunci discuta cu doctorul.
Ce-mi puteti spune in legatura cu asta?
E grav? Ce medicamente se recomanda?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Febra de regulă indică o infecție.
Mama ta trebuie să ia în calcul și lucrul ăsta și analize de sânge pentru a cunoaște starea de fapt!
Sănătate.
Pa, pa.

| luiza a răspuns:

Daca mama ta este cadru medical, stai linistita, ea s-a interesat deja ce poate avea bunica ta de face febra.