| UbexFlo a întrebat:

Buna TPU.Am o mare problema si deocamdata nu am mers la doctor asa ca vreau totusi sa fie tratata ca atare happy
Deci.am niste scurgeri vaginale foarte anormale.Adica sunt transparente, in cantitati mari si urat mirositoare.Am fost pe la doctori care mi-au pus 7 diagnostice si s-a dovedit a nu fi niciunul din ele. Mi s-a spus la inceput anexita si m-am internat cu infectie urinara.Nu e una si aceeasi sad La medicul pediatru cand am fost mi-a pus hernie femurala, anexita, ceva gen recidiva la apendicita si inca vreo 4. O data mi-a iesit la analize colica abdominala pentru ca ma si doare in partea dreapta cu tot cu picior si in stanga ma doare mai rar dar mai tare.Nu se poate asa ceva sa ti se dea 20 de diagnostice si sa nu fie niciunul din ele.Cand am fost la ginecolog aia mi-a zis ca am anexita si ca am chist pe ovarul stang.Anexita nu aveam cum sa am pentru ca aia o fac doar femeile care si-au inceput viata sexuala si la mine atunci nu putea fi vorba de asa ceva.
P. S. Am fost operata de apendicita acum 2 ani, am avut complicatii la operatie dupa care am mintit doctorul ca nu ma mai doare operatia si am plecat acasa cu infectiesad
Daca cineva stie ceva despre ce as putea avea sau daca a mai patit cineva asa va rog HELP crying Nu mai suport sa trebuiasca sa ma schimb de 3 ori pe zi si spalat la fel sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BGDs a răspuns:

Ti-a facut vreun doctor analiza de laborator si microbiologica a acelei secretii? E posibil sa fie ceva legat de acea operatie de apendicita; probabil e un abces care a facut o fistula (comunicare) cu vaginul, prin care se elimina mereu. Ar trebui sa faci o echografie +/- tomografie computerizata sa vezi daca asta e, ca nu se vindeca singura. E la fel de probabil sa fie si chist de ovar care a facut fistula cu vaginul ca altfel nu se explica acele scurgeri in cantitate mare. P.S.: Anexita nu fac numai femeile care si-au inceput viata sexuala, asa ca nu exclude.

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Anexita fac toate fetele si femeile, nu are absolut nici o legatura cu inceperea vietii sexuale. Aproape cu certitudine ai anexita, datorata extinderii infectiei de la apendicita incomplet tratata. Ar trebui sa te internezi, sa faci tratament injectabil sau perfuzabil cu antibiotice. O data ce ai mintit doctorul, este foarte greu pentru alti doctori sa-si dea seama ce ai, fiindca ei considera ca atunci ai fost cinstita si ai stat in spital pana la vindecare completa. Va fi greu acum sa te vindeci, dar exista antibiotice puternice care pot face asta pentru tine. Doar ca trebuie sa te inarmezi cu rabdare si sa suporti o spitalizare de 10-14 zile pentru tratament.

| BGDs a răspuns:

E posibil sa nu fi avut apendicita, insa multi chirurgi scot apendicele preventiv si de multe ori se rezolva problema, dar nu mereu. Sfatul meu e sa te duci la un spital mare de stat de preferat in Bucuresti

| MMihai a răspuns:

Ai fost la niște medici care ori nu vedeau meserie ori nu aveau chef de treabă!

Scurgere urât mirositoare = 70 % boală venerică!

„ Am fost operata de apendicita acum 2 ani, am avut complicații de la operație după care am mințit doctorul ca nu ma mai doare operația și am plecat acasă cu infecție = treabă de copil tâmpit, că nu trebuie să minți doctorii!

Trebuie să mergi la alți medici, pe care să nu îi minți!

| MMihai a răspuns:

Mă fată tratând problema cu dispreț nu este bine! Nu exclud că au rămas niște zone cu puroi la operația de apendicită sau că le-au scăpat niște tifon imbibat de sânge și nu l-au văzut și au cusut și care tifon a devenit un focar de infecție în zonă!
Tu nu trebuia să minți atunci medicul!
Ce ai tu acum nu cred că are o legătură foarte directă cu operația de apendicită, dar nici în zona aia treaba nu este complet vindecată și atunci poate are legătură!
Vezi ce microbi sunt în scurgerea aia și ce medicamente trebuie luate!
Faceți un drum până la București tu și unul dintre părinți și intrați așa la un medic chirurg bun de la un spital mare și vorbiți cu el și vedeți ce vă spune, făceți figura asta și la Spitalul Grigore Alexandrescu care este pentru copii și la Spitalul Floreasca și la spitalul Municipal!
Eu nu sunt absolvent de medicină și nici nu cunosc medici!

| MMihai a răspuns:

Mi-a mai venit o idee faci o scrisoare unde scrii tot ce știi tu, despre starea ta de sănătate dar unde să nu minți și cu xerocopii la actele medicale!
Aceiași scrisoare o trimiți una lui Sorin Oprescu primarul capitalei că este medic chirurg, lui Ciuhodarun de la Iași și unor directori de spitale mari și vezi ce îți răspund, dacă îți răspund.
Există și șansa să arunce direct la gunoi scrisoarea, trebuie să aibă și un plic timbrat cu adresa ta, ca să îți răspundă fără să dea bani el pe plic și pe timbre, dar poate îți răspunde ceva!
După asta mai trimiți aceiași scrisoare, ca scrisoare în format electronic la alți directori de spitale și vezi ce răspuns primești!
Textul scrisorii să fie scris cu acordul medicului de familie că el trebuie să te învețe cum să o formulezi, ca să fie mai bine!

| francesca89 a răspuns:

Cred ca ai doar vaginita sau chlamidya

| UbexFlo explică:

@Mihaidavidoglu1954 Asta e, ma durea cand ma apasa pe operatie ca in rest eram ok, fugeam pe holuri big grin

| UbexFlo explică:

@Kronstadt nu ti se pare ca vorbesti cam urat?/Eu zic sa-ti controlezi cuvintele.

| UbexFlo explică:

@BGD multumesc mult pentru raspuns.Nu mi-a facut niciun doctor o analiza a acelei secretii.Sa-ti povestesc cum a stat treaba.Deci.eu m-am dus la doctor pentru ca aveam dureri in ambele parti ale abdomenului si imi era frica sa nu am ceva cu operatia pentru ca mai ales in partea dreapta ma durea de la operatie.Nu se schimbase nimic dupa operatie.Bine, un timp nu am avut probleme, eram inregula, pana sa simt niste dureri puternice.Am mers la ginecolog unde mi s-a spus ca am anexita si am urmat un tratament care nu si-a facut efectul deloc. Apoi am fost trimisa la un medic chirurg care ma apasat in partea stanga un pic, de fapt doar s-a uitat si a zis ca nu am nicio hernie femurala si nimic cu operatia asa ca m-a internat pentru infectie urinara.Am facut o "urografie"parca asa se numeste unde, nu stiu eu sa ma uit pe o raza dar intr-o parte a abdomenului se vedea ciudat ciudat, destul de mare, inchis la culoarea, ce in cealalta parte nu aveam.Nu am zis nimic, m-am lasat pe baza doctorilor ca deh, ei stiu ce fac.Am fost externata dupa o saptamana de spitalizare unde m-au tinut ca sa-mi dea niste pastile(pe care mi le-au dat doar in ukltimele 2 zile)si apoi am mai facut si acasa tratament dar durerile nu s-au ameliorat.Am lasat totul balta pentru ca nu ma deranjau foarte tare(asa zic tuturor, stiu ca asta nu e bine dar mi-e frica sa nu am alte boli).Scurgeri aveam si atunci dar nu in cantitati asa mari si nu atat de urat mirositoare. Avand in vedere ca am avut"mici"complicatii la operatie si am auzit-o pe aisistenta zicandu-i doctorului ca"de data asta ati cam dat-o in bara domnule doctor"incep sa ma sperii ca durerile mele ar avea legatura cu operatia.M-am agitat foarte tare, eram mai grasa, a durat pana mi-au gasit apendicul, efectul anestezicului trecuse si ma agitam din ce in ce mai tare pentru ca simteam totul si in afara de asta simteam o durere groaznica in"acea zona". Nici macar nu mai eram atenta la durerile provocate de cusatura si scoaterea apendicului pentru ca ma durea ingrozitor jos.O sa merg la medic(asa zic de ceva timp si nu am mai fost)sa vad totusi care este problema.Insa medicii din zona mea nu prea isi fac treaba bine, spitalele nu sunt foarte dotate si nu am decat sa caut mult si bine un cabinet particular care sa aiba totu ce trebuie pentru un rezultat clar, fix si corect.
BGD multumesc mult inca o data pentru raspuns si multumesc si celorlalti care ati raspuns.

| UbexFlo explică:

BGD, apendicele era infectat, am vazut si eu asta, nu sunt doctor dar mi-am dat seama ca era infectat, pana si doctorul mi-a spus ca daca mai stateam mult fara sa merg la doctor se agrava situatia si era greu de iesit din belele dupa.Doctorul este unul buna, nu a gresit nicio operatie, toata lumea il lauda insa faptul ca eu m-am agitat foarte tare si nu am stat in spital sa ma vindec complet ma face sa cred ca ceva nu e in regula acolo.Am uitat sa mentionez ca atunci cand ma doare in partea dreapta imi amorteste piciorul si simt niste intepaturi pana la genunchi si simt piciorul greu.Nu simt o durere intr-un loc anume, nu stiu cum sa explic sad

| UbexFlo explică:

@Mihaidavidoglu1954 Multumesc de raspunsuri, o sa incerc si variantele tale, par destul de interesante chiar daca probabilitatea de a primi un raspuns este de 5%. Multumesc oricum si multumesc tuturor.

Răspuns utilizator avertizat