| denismen51 a întrebat:

Am o mica problema sad... Am 11 ani si nu mi se retrage pirlea complet de pe preput(gland) si lucrul acesta m-a framanta. Nu in cazuri sexuale ( asta va fi mult mai tarziu. Nu ma prea intereseaza asta) dar, igiena in acea zona e problema. Nu vreau sa fac o infectie sau alte complicatii... Operatie nu doresc sa fac... Insa in ultimele 5 zile am reusit sa desfac acea piele cam 1, 5 cm in jos (nu peste tot doar intr-o zona) si acolo unde s-a desfacut a aparut o rana(iritatie) care ma ustura... Va rog sa ma ajutati, ce sa folosesc pentru a face pielea sa mearga mai usor in jos, sa folosesc crema? Sper sa ma ajutati happy. Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sergiu72 a răspuns:

Cred ca ar fi nevoie de circumcizie. Circumcizia e sexy, igienica si sanatoasa.

1 răspuns:
| danielcristi98 a răspuns:

Ești mic...și circumcizia are dezavantaje și avantaje