| Ale11Aly a întrebat:

Am o mica problema:aseara mi-am spart o basica de la picior de doua ori. Dimineata mi-am mai spart-o o data si dupa m-am trezit cu puroi in acea zona.De atunci abia mai pot merge.Pasesc doar pe calcai.M-am dat cu o crema dar tot asa imi este. Daca puteti sa ma ajutati trimiteti-mi un mesaj.Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Xenya a răspuns:

Nu cred ca este de glumit cu puroiul deoarece poate sa fie periculos. Poti sa te duci la medicca el sigur o sa stie cum sa rezolve problema.Este important sa ramai calma sa nu te agiti!

1 răspuns:
| Empathizer a răspuns:

Spala zona cu apa oxigenata, apoi aplica un plasture cu Rivanol.