| anonim_4396 a întrebat:

Bună Tpu.Am o nelămurire.Am observat pe marginea capului penisului,la inel niste puncte, ca niste bubițe mici.Nu am avut contact sexual.Am 15 ani.Ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca este vorba de asa numitele papule perlate peniene (PPP) care nu reprezinta nici o alergie si nicio infectie cum ti s-a raspuns gresit dealtii. Este de fapt vorba de un fel de acnee manifestata la nivelul glandului. Pentru mai multe informatii iti indic sa citesti urmatorul material : http://www.romedic.ro/papule-perlate-peniene De obicei nu provoaca absolut nicio modificare la nivelul penisului, efectul lor poate fi de natura mentala fiind inestetice. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

O infectie sau alergie la detergent.
Mergi la consult la un medic urolog, sau la cel de familie.

| Nemessys a răspuns:

O alergie.

| vocea a răspuns:

Alergie spalate cu ceai de musetel sau du-te la doctor