| robert197 a întrebat:

Salut TPU, am o intrebare si nu doresc sa ma informez de pe google pentru ca sunt n raspunsuri, eronate chiar. Pe marginea capului penisului sunt niste bubite sa zic, de culoarea pielii, ce pot fi? N-am intretinut relatii sexuale, poate fi doar de la frecare? Oricine se masturbeaza cred. Astept un raspuns, multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Sunt perfect normale, asa avand toti baietii si barbatii.
Ca sa eviti totusi inrosisrea si iritarea penisului, spala-te dupa fiecare masturbare cu apa calda si sapun, inclusiv in faldurile/cutele penisului, fiindca acolo poate ramane sperma care se intareste, miroase urat si poate provoca iritatii.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Papule perlate peniene.

| Anonimu7041 a răspuns:

Sunt niste lucruri normale, ca o 'coroana' ce inconjoara baza varfului penisului.
La unele persoane sunt mai evidentiate, la altele nu.
E posibil ca daca te uiti la niste fotografii sau chiar filme p***o si sa analizezi bine sa vezi ca toti barbatii au asa ceva, dar repet, difera.
Stai linistit, nu este nimic in neregula!