| Dariapm a întrebat:

Am o problema, acum 1 saptamana si 4 zile mi-am facut piercing in sold si cred ca mi s-a infectat! Pana acum 3 zile nu am avut nimic, credeam ca o sa se vindece foarte bine, pentru ca locul nu era deloc rosu, dar de luni mi s-a facut un fel de coaja pe langa cele doua bilute si mi s-a inrosit locul! Toata ziua ma fac cu spirt de aproximativ 3 ori pe zi! Nu imi curge puroi, doar atat ca mi s-a facut un fel de coasa si uneori ma mananca locul acela.
Anul trecut mi-am facut in buric, si de acolo mi-a curs puroi aproximativ o luna dar dupa mi s-a vindecat.
Oare ce sa fac cu acesta din sold sad? Oare s-a vindecat? As pune poza dar nu stiu cum se incarca pozele aici.
Va rog frumos sa ma ajutati!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Empathizer a răspuns:

Spala zona cu apa oxigenta, sterge cu o compresa sterila, apoi da cu unguent Baneocin si misca cercelul. Fa asta in fiecare zi, pana trece inflamatia.

| Dariapm explică (pentru Empathizer):

Multumesc mult! spirt sa nu mai pun?

| Empathizer a răspuns (pentru Dariapm):

Nu, deloc. Spirtul arde la suprafata si rana face coaja.

3 răspunsuri:
| Dariapm explică:

Coaja*