| princesshope a întrebat:

am o problema cam grava:
Deci, acum o saptamana pisicuta mea in varsta de 7 luni si-a prins labuta din fata intr-o capcana din aia ca la tom si jerry ceva de genul asta doar ca are niste tepi ascutiti:http://www.efirme.ro/uploadpoze/prod11364.jpg
iar pisica mea si-a prins labuta acolo. A doua zi am chemat veterinarul si a imbandajato si a zis ca daca i se umfla mai tare labuta sa ii dam bandajul jos.Peste cateva zile i l-am dat jos pentru ca o avea umflata tare.Acum s-a mai desumflat putin labuta doar ca are puroi care ii curge si daca o ating pe laba miauna.Astazi i s-a facut o injectie pentru infectie si calciu.Acum se simte mai bine dar se linge pe labuta lovita si nu se prea misca(e ca o leguma). Nu stiu ce sa-i fac.Va rog ajutati-ma cu niste medicamente sau injectii pentru asta.Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Tot cu medicul trebuie vorbit, să nu fie o infecție generalizată.
Pa, pa.