Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am o problema, cand zambesc muschii fetei incep sa tremure.de ce? ca trebuie sa fac stiti un remediu sau sa ma duc la doctor.tot tremura nu stiu sa ma controlez? sau ce acum plang sad ce trebuie sa fac.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Poate fi din cauza lipsei de calciu, dar poate fi si din alte cauze. Mai bine este sa mergi la doctor si sa-ti faci analize.

| Empathizer a răspuns:

Programeaza-te la medicul de familie ca sa faci niste analize. Pot fi tulburari ele metabolismului calciului, magneziului si vitaminei D, legate de necesitatile crescute la pubertate.

| ๖ClaSSic a răspuns:

Si eu am avut. Cel mai probabil lipsa de calciu si magneziu -datorita dezvoltarii corpului, acesta are o necesitate mai mare. Poti sa inecpi sa iei niste pastile pentru calciu spre exemplu D3, D4, D6 (depinde ce iti recomanda medicul). De asemenea trebuie sa mananci multe lactate si lichide... mai multe iti poate recomanda medicul de familie asa ca te sfatuiesc sa-ti faci o programare.