| CronichMan a întrebat:

Am o problema care a aparut in urma cu aproximativ doua zile.
Am inceput un tratament cu antibiotice pentru o raceala, antibioticul luat odata la 12 ore. l-am luat timp de o saptamana.
Acum doua zile mi-a aparut o iritatie pe penis, poate fi de la antibiotice s-au de la ce?
Sunt sportiv, ma spal destul de des... de doua ori pe zi!
De la ce poate fi va rog!
Am terminat si tratamentul happy.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, ai o INFECŢIE genitală - dacă ai şi mâncărimi/usturimi, atunci, probabil este o candidoză ( dacă NU ai mâncărimi/usturimi, atunci este o simplă iritaţie ).

TREBUIE să mergi la un control la medicul specialist dermato-venerolog pentru confirmarea diagnosticului şi tratamentul adecvat!

Evident, ÎNTÂI mergi la medicul de familie pentru Trimitere la Dermato-venerologie.

Toate cele bune.

3 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Pentru raceala nu se iau antibiotice.o sa ajunga organismul, ca in caz de vreo infectie, nu-si vor mai face efectul.ca are sula cu prefectura?

| CronichMan explică (pentru express11):

Nu te inteleg, antibioticele le-am luat prescrise de la medicul de familie. Presupun ca la el trebuie sa ma duc si pentru problema asta nu?

| express11 a răspuns (pentru CronichMan):

Inseamna ca ai avut vreo infectie, de ti-a dat antibiotice.normal caci tot la el.