| Raluca2801 a întrebat:

Am o problema care ma tot streseaza. De prin octombrie m-am apucat de fumat dar nu mult pe zi. Pe 28 februarie m-am lasat de fumat si de atunci am mai fumat doar 3 tigari si niste narghilea. Stiti cumva daca plamanii mei sunt foarte afectati sau daca sunt inca ok pentru ca nu am de gand sa mai fumez dar sunt foarte ingrijorata de starea lor acum.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Angelsareclosetoyou a răspuns:

Daca vrei sa te lasi cu adevarat nu mai fumezi deloc, te lasi dintr-una. Aceasta inseamna ambitie! Plamanii tai nu sunt foarte afectati deoarece nu ai fumat mult timp si ai specificat ca nu mult pe zi, dar depinde de numarul de tigari fumate si daca au fost zile in care ai exagerat. Lasa-te de tot, fara narghilea sau altceva ca sa nu te ingrijorezi, sa fii sanatoasa si sa te poti bucura de viata in alt mod! Bafta!

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Nu draga, plamanii tai sunt curati ca si lacrima.