| StaiCaTrag a întrebat:

Am o problema... de azi-dimineata ma doare un incisiv central si din cauza durerii il mai impingeam cu degetul iar acum a inceput sa si miste, am luat un ibuprofen 600, sper ca o sa ma lase durerea dar daca a inceput sa miste exista posibilitatea sa cada? Adica intreb acest lucru deoarece nu vreau sa raman stirb chiar in fata. O sa ma duc si la dentist dar acum nu am putut pentru ca e in concediu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Celcareajuta a răspuns:

Eu propun asa: roaga pe cineva din familie sa iti miste dintele si sa isi dea cu parerea daca se misca deoarece tu esti subiectiv si oricum o miscare micuta e normala. Daca intr-adevar se misca(mult) trebuie sa te duci repede la un stomatolog (poti sa te duci la altul, macar sa isi faca o parere).