| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema. Deci, eu nu prea mai pot sa mananc. Mi se face greata de la mancare normala. Mananc numai lucruri usoare de exemplu ciorba de legume, cartofi fierti, fructe, etc. In special lucrurile cu grasime nu le pot manca. Si parca nici dulciuri nu prea mai pot in ultimul timp. Stiti ce poate fi? Chestia asta e de cand avusesem febra la inceputul pimaverii parca. Eu credeam ca a fost o raceala, dar cred ca a fost altceva. Ca nu tuseam, nu imi curgea nasul, doar aveam putina febra si ma simteam cam naspa. Inafara de greata mai am un simptom: dimineata cand ma trezesc, de obicei, am multa saliva in gura. Care parca miroase putin mai urat. Si de atunci parca nici nu mai sunt ca inainte. Adica, parca nu mai am atata energie cum aveam eu inainte. Nu ma simt chiar asa in apele mele. Chestia cu febra de atunci si cu mancarea ma gandeam ca poate fi o bacterie sau ceva, ca si medicul de familie mi-a zis la fel. Dar cu saliva dimineata ce poate fi? Ma gandesc ca o fi aciditate din cauza ca mananc mere seara sau de la ce e? In timpul zilei o am normala. Eu am facut niste analize si mi-au iesit toate ok, in afara de limfocite. Iesise cu putin mai mult decat trebuia. Dar doctorita a zis ca poate fi din cauza ca eram racita cand am facut analizele. Am mai facut si un ecograf si mi-au iesit doar niste polichisturi la rinichi sau ceva de genul, dar a zis ca nu are treaba cu greata. A zis ca alea pot fi din cauza ca nu prea consum lichide si daca beau ceaiuri si multe lichide imi va trece. Daca stiti ce problema am si daca ati avut si voi asta, va rog sa ma ajutati si sa-mi ziceti ce pot face. Multumesc. happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Esti cumva insarcinata?

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Sunt 100% sigura ca nu. Am abia 13 ani aproape. laughing)