| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU...Am o problema grava... Mi-a aparut in varful nasul o pata rosie dureroasa care stiu ca dezvoltandu-se va deveni un furunc:-ss Nu stiu cum sa fac sa scap de ea deoarece inca nu s-a dezvoltat furuncul.Va rog dati-mi niste sfaturi deoarece este foarte dureros si sta urat fix in varful nasulcrying(

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| AndraNicoleta a răspuns:

Fugi la farmacie si ia-ti tetraciclina unguent. Aplica-ti direct pe zona pe probleme, iar daca in 2 zile nu-ti trece mergi la un dermatolog.
Numai bine!

| express11 a răspuns:

Incalzeste o coada de lingura de lemn tare, si pune-o acolo cat suporti.este leac babesc eficient.se va retrage.am facut la fel.bafta!

| missClumsy a răspuns:

Mergi la doctorul de familie

| Fluture a răspuns:

Buna. Eu avut asa ceva si nu s-a "dezvoltat". Mi-a trecut intr-o zi. Poate fi de la frig, asa ca nu trebuie sa mergi la doctorul de familie. laughing Foloseste putin fond de ten.
Papa!

| Larisssaa a răspuns:

Daca zici ca poate e furunc ai o pare problema I don't want to see eu am avut o prietena tot asa si a stat sa vada daca ii trece si nu ea recut sad si a trebuit sa se duca la doctor sa o opereseze i-a dat vreo 5 injecti pe colt la buba sad si sup aceea i la taiat cu pisturiul sad a spus ca a fost foarte dureros. Roagate sa nu fie furunc. Sper ca te-am ajutat Funda? puppy dog eyes

| Bo0oGhy a răspuns:

Poi du-te la doctorul de familie sa vada si sa-ti dea o reteta. Funda?big grin