| JusTPauL a întrebat:

Cred ca îmi apare un furunc pe picior.
S-a invinețit la vârf și în jurul lui cam 10cm este o pata roșie.
Cum pot sa scap mai repede de acest furunc dacă este vorba despre asa ceva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Bea cat mai mult ceai de macese, plus ia cateva pastile de vitamina B-complex. O sa te ajute foarte mult

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Se numeste furuncul si este mai bine sa intrebi un medic. Se poate infecta si o patesti mai rau.

| yoloqerty a răspuns:

Zic sa te duci la un medic, el stie mai binewinking