| Pikachu12345 a întrebat:

Am o problema!

Ma doare foarte tare piciorul tongue!
Ce pot sa fac sa nu ma mai doara?

Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Petrolist_Andrei_1996 a răspuns:

Depinde ce ai facut daca ai cazut incearca sa iti cumperi un unguent finalgon stiu ca e bun si dai pe unde te doare. Atentie foarte putin si ai grija sa nu atingi cu mana si pe urma sa dai pe la ochi deoarece ustura happy, este foarte bun unguentul si eu il folosesc

2 răspunsuri:
| Danutsyk a răspuns:

Să îţi zic ce am păţit eu acum doi ani :
Mă jucam în parc şi am căzut cu piciorul într-o piatră foarte mare,nu mi l-am rupt,doar că mă durea enorm şi nu puteam să merg. Când am plecat din parc m-am dus încet la bunica mea,iar ea mi-a spus un leac "băbesc":
Blasture cu ou şi făină,trebuie să pui puţin gălbenuş de ou amestecat cu făină într-o batistă curată,după care îl legi de picior (acolo unde te doare), a doua zi nu te va mai durea, şi mai depinde şi de ce ai făcut, poate să te doară şi de la timp sau poate ai călcat strâmb, asta trece repedewinking. Sper să te ajute ce ţi-am spus!

| alice4stars a răspuns:

Trebuie sa iti dai cu o crema, eu iti recomand Lioton Gel. Ai grija. Sa stai linist/a