| Prici a întrebat:

Buna TPU
Am o problema
Pana de cateva luni nu aveam probleme cu parul
De cateva luni am multa matreata
Daca in seara asta ma spal pe cap si nu imi pun in el fixativ sau alte produse, maine dimineata daca imi bag mana in par si scutur putin, sunt plin de matreata
Va rog spuneti-mi un remediu
O sa va fiu vesnic recunoscator
Mai vreau sa spun ca folosesc sampon Head&Shoulders

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ĤĔĹĹŐРĨŚŚŶ a răspuns:

Ar trebui sa folosesti mai putine produse de par(fixativ, spuma)
Este un fel de samponRivalid(se gaseste in farmacii)ese foarte bun, este bun si pentru caderea parului
Sau este la avon un spray entru protectia parului si cu el te dai dupa ce te speli pe cap si inainte de a folosi anumite produse sau placa, ondulator(ete un spray roz si acolo iti scrie Protectie pentru par de la AVON)
Sperca te-am ajutat

1 răspuns:
| iSaidNo a răspuns:

Paii..si eu am avut matreata dar un remediu este s-a te speli pe cap cu lesie.E simplu pui intr-o oala maricica apa pe care o lasi s-a fiarba.Cand e gata puicenusa si te speli.