| Prici a întrebat:

Buna TPU

Am o problema

Pana de cateva luni nu aveam probleme cu parul

De cateva luni am multa matreata

Daca in seara asta ma spal pe cap si nu imi pun in el fixativ sau alte produse, maine dimineata daca imi bag mana in par si scutur putin, sunt plin de matreata

Va rog spuneti-mi un remediu

O sa va fiu vesnic recunoscator

Mai vreau sa spun ca folosesc sampon Head&Shoulders

Răspuns Câştigător
| Crocaa a răspuns:

Probabil din cauza ca l-ai obisnuit cu prea multe produse care ii dauneaza sau ai folosit prea mult Head&Shoulders. Sfatul meu este sa te speli cu alt sampon si sa te uiti atent daca s-a produs vreo schimbare, adica daca mai ai matreata, dar nu te astepta sa dea rezultate de la prima spalare.Da-i timp parului sa se obisnuiasca.O alta metoda de a scapa de matreata este cu sampoanele special realizate in acest scop, adica cele pe care scrie "anti-matreata". Daca nici nu sampoanele special facute pentru a scapa de matreata nu reusesti, poti sa mergi la farmacie si sa ceri sfatul farmacistului.Ideal ar fi sa faci asta de la inceput, dar avand in vedere ca o sa-ti dea un tratament sau poate o sa-ti ceara sa mergi la un dermatolog (nu se stie) ar fi mai bine sa incerci cele de mai sus!

P.S Toate persoanele care au folosit Head&Shoulders mi-au spus ca au avut si mai multa matreata, prin urmare te-as sfatui sa nu-l mai folosesti, dar tu stii cel mai bine.