| wtfanna a întrebat:

Am o problema sad ..Si daca aveti chef de misto-uri, atunci nu mai comentati. oh go on
De pe la 12 ani am observat ca ceva nu este in regula cu sanii mei, am zis ca poate e ceva trecator ca va trece. Dar acum am 16 ani si tot asa sunt sad. Sunt mici intr-o forma ciudata si sfarcurile mari sad arata oribil! Dece mi s-a intamplat una ca asta? Dece nu am si eu sani normali ca celelalte fete? :-s Am un iubit de 1 an jumate si vrea sa facem dragoste iar mie mi-e prea rusine cu asemenea sani crying I don't want to see. Oare am vreo boala, ceva? crying
Va rog, ajutati-ma! crying
Niste sfaturi, ceva?! sad

Dau Funda!winking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| andra1butterfly a răspuns:

La 16 ani cresterea sanilor inca nu s-a incheiat, dar pe langa asta trebuie sa stii ca marimea sanilor depinde si de genele tale. Daca femeile din familia ta au sanii mici, cu siguranta nici tu nu vei fi foarte "dotata".
Oricum cu timpul vei invata sa iti iubesti corpul si sa te simti bine in pielea ta. Asa am fost si eu la 16 ani, dar acum gandesc cu totul altfel si ma simt bine in pielea mea. Cat despre prietenul tau, daca te-a asteptat atat de mult inseamna ca te iubeste si nu are de ce sa iti fie rusine de el. Cel mai bine e sa comunicati, sa ii spui ce ai pe suflet si vei vedea rezultate. Bye-bye!

| wtfanna explică (pentru andra1butterfly):

Da inteleg ca cresterea sanilor nu s-a incheiat, dar e problema ca nu-s inregula..nu sunt rotunzi, nu stiu...sunt ciudati..Nu ca sani normali!

37 răspunsuri:
| Casiana a răspuns:

De fapt, mai mare cred că e problema cu sexul.

| wtfanna explică (pentru Casiana):

Nu cred!winking

Nu am nici o problema cu sexul...`

| CristiB93 a răspuns:

Daca te iubeste nu i pasa de sanii tai, si iubita mea are sanii mici dar nu imi pasa de asta, eu o iubesc pentru ce este ea, nu pentru sani sau alte forme ale corpului happy deci fara rusine, daca te iubeste nu i va pasawinking stiu ce spun bye, succes happy

| wtfanna explică (pentru CristiB93):

Da stiu!
Dar pe mine ma deranjeaza!
Nu ma simt eu bine. :-

| Answer17 a răspuns:

Nu sunt fata dar stiu ca daca l-ar fi deranjat marimea sanilor tai ti-ar fi dat vreun semn. oricum daca vrea sa faceti dragoste este foarte bine pentru ca asta inseamna ca nu il deranjeaza "problema" ta si te iubeste exact asa cum esti.

| cici96 a răspuns:

E ok inca mai este timp ca sa iti creasca happy si ce tu vrei sa faci 'dragoste" la 16 ani? fatoo deschide ochii cu ala te poti desparti peste un timp happy si ai sa regreti enorm happy
nici nu e bine sa iti incepi viata sexuala asa devreme straight face si eu am tot 16 ani si nici ni ma gandesc la asa ceva sa ma plateasca si nu accept happy baiatul isi "ia" ce vrea si apoi pa ca mai sunt fete happydeci ai 16 sa stii ca daca tine la tine te asteapta macar un an sau 2. daca nu e din ala laughing laughing ai toata viata inainte, nu fa prostia asta happy daca te lasa si dupa te arata cu degetul pe strada straight face ca uite-o si pe aia am... laughing dar daca tu vrei asta treaba ta straight face

| Answer17 a răspuns (pentru cici96):

Te felicit! pacat ca nu gandesc ca tine mai multe fete... sunt baiat si stiu cum e sa te "ciocnesti" de fete pe care le-au mai luat alti cati-va zeci la "11 metrii"hee hee. si chiar nu vreau sa jignesc pe nimeni cu acest comentariu. fiecare are dreptul sa faca ce vrea cu viata lui/ei dar totusi... ce-i prea mult strica.

| cici96 a răspuns (pentru Answer17):

Mersi happy da pana la urma asa e fiecare face ce vrea cu viata lui dar totusi...ce nu poti sa mai stai un an, 2? te manca asa tare[scuze] laughing laughing laughinghee hee sunt genul de fata care cere foarte mult respect intr-o relatie happy si nu imi plac alea care si-o trag cu oops stai ca au pierdut sirul laughing laughing day dreaming

| Answer17 a răspuns (pentru cici96):

laughing) da chiar asa e. unele nici nu ajung acasa macar. unde sa nu le vada nimeni decat partenerul, si-o trag pe la coltu` blocului, in parc in padure in masina laughing pe unde apuca fiecare laughing

| Answer17 a răspuns (pentru Answer17):

Am uitat de toabete laughing

| cici96 a răspuns (pentru Answer17):

Da, saracele laughing vai de capul lor laughing

| wtfanna explică (pentru cici96):

Shut the *** up! loser
Am zis de la inceput ca daca aveti chef de misto-uri oh go on
NU MAI COMENTATI :@ In ****...
Si care-i faza daca vreau sa fac dragoste?
Te *** pe tine grija?
Si daca fac dragoste.CE? Inseamna ca sunt o curva? X-(
Am 16 ani, nu 11-14...raised eyebrows
Si stati linistiti.Tu cu Answer17 ca nu mi-o trag pe la colturi sau pe unde apucam :@!
Si daca as face-o...Va intereseaza viata mea?
Fac ce vreau..si ma doare undeva de tine, de el si de parerile voastre...Despre "sex"! Din cate stiu, nu ti-am cerut parerea despre viata mea "sexuala".Da? raised eyebrows
Si iubitul meu nu este genul care zici tu..sa ma arate cu degetul dupaceaia! Poate al tau este!
Il cunosc de o viata..si il iubesc si il respect enorm si el pe mine. Si daca vrem sa facem dragoste.CE? E interzis? raised eyebrows E o crima?
Tu fa ce vrei cu viata ta oh go on si lasa-ma pe mine sa fac ce vreauwinking... Nu te cunosc..si nici tu nu ma cunosti asa de bine incat sa-mi zici tu mie ce sa fac`! rolling eyes
Va place sa va baga-ti in seama aiurea oh go on
Va credeti mai destepti? Nici pe departe oh go on
Arata-ti cat sunte-ti de prosti si de cretinii oh go on
Ce sa spun. oh go on
WOW! Daca am 16 ani..si fac dragoste..inseamna ca sunt curva..sau ce? si ca fac pe la colturi si in masina..si in altele. Chiar asa ma crezi? Crezi ca sunt TU? Sau ce?
In primul rand vam cerut un sfat, ceva. Nu sa ma jigniti si altele.
Pentru ca Nu ma cunoaste-ti, Nu va cunosc..si in primul rand NU VAM JIGNIT! :-J
Pana acum. pentru ca voi ma-ti fortat sa o fac oh go on
Si daca mai aveti chef de certuri si alte "pareri"..si alte sugestii. Nu mai comentati oh go on
Ca nu are rost.`!

| cici96 a răspuns (pentru wtfanna):

Faza ca si-o trac unele pe la colturi am zis-o insa nu am zis de tine happy si da faci ce vrei cu viata ta straight face insa eu care nu accept o chestie ca asta de la 16 ani pot sa merg pe strada cu capul ridicat si cer respect happy pentru asta happy si respect pentru fetele care gandesc ca mine happy insa una care deja la 16 ani e... eu nu am respect pentru aia happy

| wtfanna explică (pentru cici96):

Daca tie ti se pare ceva iesit din comun... Foarte bine!
Mie nu mi se pare... oh go on
Daca tu asa crezi ca e bine, ok!winking
Si respectu nu are deaface cu sexul!

| cici96 a răspuns (pentru wtfanna):

Ba are straight face spre exemplu un care si-o trage cu. cu
'toti" aia nu merita respect happy laughing)) laughing si poti sa zici tu ce vrei ca asa e! laughing

| Answer17 a răspuns (pentru cici96):

Las-o nu-ti mai bate capu` cu toate taraturile... de geaba se credea ea cineva cand de fapt cred ca si-a tras-o de nici nu mai tine minte numarul...

| Answer17 a răspuns (pentru wtfanna):

Da dar tu in curand de fapt ce spun eu in curand ca esti deja in lumea curvelor. esti membra cu drepturi depline!

| Answer17 a răspuns (pentru wtfanna):

Ok ok eu nu m-am referit la tine si nici nu am vorbit la misto! dar daca ai reactionat asa inseamna ca te-ai simtit! inseamna ca tu exact asa esti. ca te **** pe la colturi, prin toalete, prin parcuri si asa mai departe... iti sti tu locurile. eu nu am facut nici o referire la tine dar se pare ca tu ori esti p-r-o-a-s-t-a ori c-h-i-o-a-r-a ori te-ai dat singura de gol!

| Answer17 a răspuns (pentru cici96):

Adica ea. cele ca ea nu merita respect iar acum a inceput sa ne jigneasca si sa se arate ofensata pentru ca se simte cu "mata-n sac". ea singura s-a dat de gol! ii e ciuda ca nu are vointa de fier pe care o ai tu pentru ca c-u-r-v-e-l-e ca ea nu rezista daca vad o **** sau daca li se fac avansuri!

| wtfanna explică (pentru Answer17):

Doamnee! Asa ceva, sa mor eu. Daca am mai vazut!
Nu ma cunoasteti si voi da-ti din gura.
Sti tu ca sunt deja in lumea curvelor?
Daca tot te intereseaza...Sunt virgina..Ba fraiere.`
Si mo asteptat destul timp, si mam gandit..la asta foarte bine.
Si e treaba mea!
Poate o sa ma razgandesc, sau poate o s-o fac...
Nu am mentionat ca neaparat o sa se intample.
Nici macar nu am facut Sex...Si "Voi" Ma credeti curva?!
Ce sa mai zic... oh go on
Si nu m-am simtit ca sunt o."curva"
M-am simtit jingnita. Ba`!
Daca nu ma cunoasteti...Nu aveti dreptul sa ma judecati, atat timp cat Nu ma cunoasteti!

| cici96 a răspuns (pentru Answer17):

laughing laughing sa vezi ce ne injura cand vede comentariile laughing

| cici96 a răspuns (pentru wtfanna):

Hey, mai bine e sa te razgandesti pentru ca mai tarziu e posibil sa iti para rau straight face si nu se stie cat o sa mai tina relatia cu actualul tauwinking si daca te iubeste cu adevarat te asteapta daca nu isi ia baiatul ce vrea si pa laughing dar e alegerea ta! happy

| Answer17 a răspuns (pentru cici96):

Da-o dracu`hee hee acum e cu "iubitul" face ce isi propuse-se laughing

| cici96 a răspuns (pentru Answer17):

hee hee laughing ce tare esti laughing

| Ariaaa a răspuns (pentru cici96):

Da speriata mai esti. Nu vezi ca fata e cu baiatu asta de un an jumate? Si in plus daca e sa presupunem ca ar aratao cu degetu ce ar zice? "uite aia e fosta mea prietena si am facut sex." Cum sa faci asa ceva? laughing E ca si cum ai spune "uite aia e fosta mea prietena si neam pupat pe gura". Ma rog... asta nu inseaman ca trebuie s afaci sex cu fiecare iubit. dar e ok la ei mai ales dupa atat timp. Si fiecare o face cand crede de fapt. Fata a pus o intrebare si tu te iei de ea ca de ce vrea sa o faca. aiurealaughing

| Youkillme a răspuns:

Maninca porumb fato... ajuta

| Answer17 a răspuns (pentru Youkillme):

Cred ca de la porumb au aproape toate fetele de la tara sanii mari. si mama mea a crescut la tara si are sanii mari desi e slaba. odata si-a facut un control la sani sa nu se trezeasca cumva cu cancer la san iar doctoritele alea de acolo i-au zis ca are sani de vedetahee hee

| Youkillme a răspuns (pentru Answer17):

Fundita?

| wtfanna explică (pentru Youkillme):

Manc porumb ma fato`!
Si nu a dat nici un rezultatwinking

| Youkillme a răspuns (pentru wtfanna):

Pai nu deodata poate peste un an de mincare intesiva -daca nu ai rabdare fa-ti operatie si nu vei mai complexa, desigur din cauza siliconului toate problemele par rezolvate dar crede-ma nu e asa viata nu consta doar in sini mari si sex...

| Answer17 a răspuns (pentru Youkillme):

La ea da! pentru ca e o b-i-t-c-h!

| wtfanna explică (pentru Youkillme):

Da,da...manc destul de des.3 ani..In fine!
Si nu am zis ca viata costa doar in sani mari si sex.
Nu imi doresc sa ii am mari.Doar ca is destul de mici pentru varsta mea.
Si despre "sex"... Poate o sa ma razgandesc, sau poate o s-o fac...
Nu am mentionat ca neaparat o sa se intample.winking

| Piiiiiiika a răspuns:

Buna!

Ai doar 16 ani. Perioada de dezvoltare inca nu s-a incheiat. happy Eu am 12 ani si pot sa spun ca am niste sani destul de maricei si din cauza lor stau mereu cocosata. Imi este pur si simplu rusine sa-mi iau o bluza stramta sau un tricou. laughing
Fa sport. Asa te vei dezvolta. Mananca sanators. Fructe, legume etc.

Sincer, nu ma priveste viata ta sexsuala dar, se spune ca sexul inaintea casatoriei se numeste curvie draga :* Dar fiecare face ce vrea.

Bafta! Si multa sanatate! :*

| cristinasotir a răspuns:

Tu esti ceva de genu' ' Fără sani, nu exista paradis ' laughing

| mihamihaa a răspuns:

Nu ai nimic! asa iti este organismul. stiu pe cineva care exect aceeasi problema ca tine. pieptul deloc mare si sfarcurile foarte foarte mari, arata ciudat dar nu este vorba despre o boala. ea are 27 de ani.nu te teme nu ai nimic

| Ariaaa a răspuns:

Scumpo, nu o sa vezi niciodata doua femei cu sanii identici. Sti? probabil ti-ai creeat singura imaginea asta. Probabil esti si mai slabuta si atunci si asta conteaza pentru marimea sanilor tai. Cel putin uneori. Ideea e ca nici eu nu eram multumita de sanii mei prea mult. Adica unul e mai mic si se cam observa. Bine nu se vede asa fara probleme ma refer ca daca sunt dezbracata e destul de vizibila diferenta si imi era groaza de momentul in care voi ramane fara sutien in fata iubitului meu. Culmea intamplarii face ca de cand mi-a vazut iubitul meu sanii prima dara adica de vreun an si ceva am foarte multa incredere in mine. Au nceput si sa imi placa sanii mei mult, nu imi mai e rusine. Pana la urma asta e. Toate avem un san mai mare si altu mai mic, sfarcuri avem ca asa e facut. laughing si asa mai departe. Daca ai o relatie de un an si iubitul tau te iubeste cu siguranta deci nu ai de ce sa te rusinezi in fata lui. Si evit asa te gandesti la asta in momentul in care faceti dragoste. Concentreaza-te doar la intimitatea voastra si la placerea pe care iti garantez ca o vei simti daca te vei detasa de la "problemutele tale"