| AddeLinna a întrebat:

Am o problema si nu ma lamuresc deloc.De ceva vreme(aproximativ 1 luna jumate) ma doare in partea dreapta jos in zona apendicelui insa durerea coboara si spre ovarul drept si din cand in cand urca spre ficat(nu ma doare ficatul).Insa nu ma lamuresc ce ar putea fi. Daca era vorba de apendicita de mult trebuia sa fiu operata pentru ca undeori ma doare foarte tare de imi amorteste piciorul alteori am doar niste intepaturi in zona aceea.Va rog un sfat ceva sa nu ma mai impacientez degeaba.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| jhonsmyth a răspuns:

Pai...dupa spusele tale nu ar fi de ocolit si varianta hernie de disc exact asta sunt simptomele la femei in partea dreapta si se lasa in picioru-l drept si la barbati e in stanga...Mno sa dea Dumnezeu acum sa nu fie asa cum zic eu dar eu cunosc o fata care or fost operata pe motivu-l asta si mior zis simptomele, sa ai o zi bunahappy

| AddeLinna explică (pentru jhonsmyth):

Multumesc.Dar nu cred ca e vba de hernie de disc pentru ca pe mine ma doare in fata a abdomen nu in spate.Insa am uitat sa mentionez ca durerea este mai accentuata la perioada de menstruatie si cateva zile dupa iar in restul timpului sunt doar niste dureri banale insa nu cred ca trebuie ignorate.

| jhonsmyth a răspuns (pentru AddeLinna):

Mda nu-i nimic, am incercat sa imi dau o parerehappy

| AnabelleKr a răspuns:

Ovare polichistice? Eu asta am patit si aveam acelasi simptomesad

| AddeLinna explică (pentru AnabelleKr):

Nu cred ca e vba de asta...thinking sincer nu am fost la ginecolog doar am vb cu medicul de familie si mi-a zis ca e din cauza menstruatiei durerea la ovar insa de durerea la abdomen mi-a zis probabil sa fie de la fiere dar nu mai stiu acum, ca durerile tot aparthinking