| mg112mada a întrebat:

Buna,TPU! Am o problema si vreau mai intai niste sfaturi pana la a ajunge la medic.
De cateva zile am o stare de oboseala si somnolenta permanenta, imi este somn tot timpul, nu mai am putere in maini.
In ultimele zile adorm pe la ora 21, 22.
Iar daca in timpul zilei vreau sa dorm nu reusesc.Ieri m-a durut putin capul si atat.Chiar nu stiu ce ar putea fi in neregula, asa ca va rog sa ma ajutati.M-as duce la medic, dar nu stiu cum va reactiona cand ii voi spune ca imi este somn tot timpul.Va rog sa ma ajutati!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Cum sa reactioneze, o sa-ti faca o consulatie, eventual niste analize daca e nevoie si o sa vada ce ai, si dupa o sa-ti dea eventual un tratament.

E ceva normal sa mergi la medic atunci cand ai probleme

| ComaniciIonut a răspuns:

Mai daca ai fost prin padure poate te-a muscat vreo capusa sau ai mancat fructe nespalate care au pe ele tot felulde germeni si microbi care afecteaza sistemul imunitar, ori ai paraziti foarte periculosi sfatul meu este sa te duci la doctor daca nu dormi 5 zile sau daca esti tot obosit timp de 2 saptamani o sa duci la paralizie o sa iti cedeze muschii si tendoanele DU-TE LA MEDIC se poate agrava POTI MURI nu-i de gluma de loc straight face

| anonimpublikmasculin a răspuns:

Dimineaţa cind te scoli spalate pe faţa dupa aia eşi afara şi fugi multa gimnastica dimineata şi seara, ct mai mult sport şi o sa fie totul bine.