| MartinLutherKing a întrebat:

Buna TPU am observat ca mi se misca unii dinti foarte incet cand ii ating, si sunt speriat nu stiu ce au..cred ca nu ar trebui sa se miste deloc la varsta mea (am 14). dati-mi un sfat. dau funda+vot

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Foloseste paradontax, intareste gingia si dintii

| Ellaabcd a răspuns:

Poate asa ai tu impresia si eu tot credeam asa intr-un timp. Pana mi-am dat seama ca de fapt degetele si pielea de pe degete se misca nu dintiilaughing Ia ceva pentru dinti poate Fluor

| roxana0934 a răspuns:

Pai nu e logic ca ar trebui sa mergi la un doctor?happy