| NinaWoolf a întrebat:

Am par pe burta, sani, spate. Multe fete au problema asta. Nu stiti cum pot scapa de el?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| andreea4ever a răspuns:

Nu are nimic daca ai par pe corp.

Ba chiar lasa-l sa se vada.Am auzit ca persoanele paroase sunt bune la pathee hee

Nu vad care ar fi problema.Zambeste:X, nu conteaza oricum cat par ai, numai pe picioare sa nu fii "maimutica", dar in rest e ok.

Totusi, daca vrei neaparat, poti incerca doua metode, dar e foarte complicat si te poate ustura, poti face basici, pielea poate deveni rosie:
1.cu crema depilatoare, dar dupa iti va creste mai mare
2.cu cearastraight face(am spus nu recomand)

O seara buna :*

24 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Cum sa ai par pe sani? asta nu am mai auzit-ostraight face

| BlackRose03 a răspuns (pentru whatevernvm):

Auzi acum

| whatevernvm a răspuns (pentru BlackRose03):

Interesant sa răspunzi la o întrebare și un comentariu de 10 ani

| BlackRose03 a răspuns (pentru whatevernvm):

Știu,nu?

| ancan a răspuns:

Da se poate sa ai par pe sani. Uita'te mai bine si ai sa vezi, la unele persoane este blond, iar de obicei la persoanele brunete, acesta se observa mai tare.
Sunt niste solutii de decolorare a parului de pe corp.Ai putea incerca.

| NinaWoolf explică:

Toata lumea are par peste tot!winking Atata ca eu sunt bruneta si se vede! La o satena sau la o blonda nu se vede!

Alte răspunsuri
| Nature a răspuns:

Lovepinklive10 bv tie ca nu ai... dar nu cred ca ar trebui sa judeci persoanele care au precum niste neingrijite.nu este adevarat! cu ce au gresit ele daca asta e natura lor?

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi o idee sa mergi la dermatolog ca sigur iti va da un tratament pentru reglarea hormonala ca sa nu iti mai creasca, si in prealabil epilatul cu crema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nature,
dar nu le judec.doar am zis ca e scarbos
eu sunt mai norocoasasmug
oh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nui baga in seama depileazal cu crema depilaloare sau cu big sau cu ceara

| emeris a răspuns:

E cumva vorba de hirsutism?:O oricum, ce-ti pot spune? straight face epilare laughing in unele locuri, bineinteles, nu prea te poti epila. CUm ar fi sanii thinking ai incercat decolorarea parului?big grin mai exista si suplimente pentru "disparitia" parului nedorit... dar nu prea m-as increde in ele in locul tau :-s

| FlorinFlorinF a răspuns:

Si eu am aceeasi problema... imi creste par pe burta si nu stiu cum sa scap de el. m-am mai epilat de vreo 2-3 ori cu crema veet big grin da nu-mi place ca dupa 2-3 saptamani incepe si creste iar. dar daca nu iau vad ca ramane stabil, adica nu creste, am vrut sa-i dau cu apa oxigenata, am vrut sa il vopsesc de cateva ori intr-o zii ca sa il ard si sa scap de el da a zis sora mea ca imi afecteaza pielea. chiar nu stiu ce sa fac

| sarpe65 a răspuns:

Poti scapa de par cu ulei de furnici e 100% natural si parul nu mai iese deloc http://www.okazii.ro/......a112635170

| doreen a răspuns:

Sunt foarte multi barbati care-si doresc o femeie extrem de paroasa! Ce poate fi mai incitant, mai virgin, mai natural si mai normal decat sa te indragesti cu o femeie cu adevarat paroasa?!

| doreen a răspuns:

Eşti un DELICIU pentru unii berbanţi! Caută să te faci văzută şi nu vei mai avea...""linişte""!

| doreen a răspuns:

Traieşti pe sub pământ cumva?!

| doreen a răspuns:

Nu e deloc scârbos! Ba din contră, naturaleţea şi pilozitatea fac casă bună!

| Col_Alina_1997 a răspuns:

Eu iti pot explica dar vreau sa stiu cati ani ai ia id meu colgea_alina si vb acolo te astept

| pink_7070 a răspuns:

Ti.as spune ca nu conteza cat par ai. caracterul nu este luat dupa parul dupa burta.sani sau spate. dar ori cat de mult ti.ar spune lumea asta tu tot vrei sa faci ceva ca sa. l indepartezi parul asa ca nu stiu ce sa iti spun in afara faptului ca te poti epila nu stiu. oricum daca vei face asta iti va creste par mai des si mai mare.

Alte răspunsuri