| DidiLovesYou a întrebat:

Am si eu o intrebare cine imi poate raspundehappy
Eu m-am operat de apendicita si Luni ma duc sa-mi scoata firele...
Imi puteti spune daca doare? Mie una imi e cam fricanail biting

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| YOopGirl a răspuns:

Scuze ca te derscurajez dar daca iti face pe viu o sa te doara foarte putin cam.intepatura pe care o faci la analize sti te doar la inceput si dupa gata? ei bine asa este.te pup sper sa iti fie de folos. fundabig grin?

4 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Sa-ti fie frica! O vor face cu un cutit mare, mare de tot, si va fi extrem de dureros!happyhappy
Mie saptamana trecuta mi-au scos firele de la 5 copci ca m-am taiat cu flexul la virful unui deget, si desi, in virful degetelor sunt cele mai multe terminatii nervoase decit pe orice alta parte a corpului (deci ar fi trebuit sa doara mai mult ca in alta zona, caci nervii aceia simt totusi ceva), cidn mi-au scos firele a durut doar putin, acceptabil. Asa ca, stai linistita, nu va fi dureros. Ceea ce a fost mai greu, a trecut.

| ZEU93 a răspuns:

O sa doara putin dar e o durere suportabila big grin

| sagetator a răspuns:

Sa nu iti fie frica pentru ca nu te va durea. Bine...o sa simti ceva, dar nu o sa fie durere in adevaratul sens al cuvantului, asa ca stai linistita.

| SilviaBlur a răspuns:

Hihi, nu trebuie sa iti fie frica, nu o sa doara deloc. Eu am trecut prin asta la varsta de 7 ani, si este ok...rana este inchisa, nu are de ce sa doara. Bafta! happy