| MicaOchelarista01 a întrebat:

Hei! Revin cu o întrebare legată tot de operatia de apendicită. Ce analize trebuie făcute pentru a sti ca ai apendicită? Imi este foarte frica... cand firele sunt scoase doare? Sau anestezia cum este facuta? Va rog sa-mi răspundeți...este cineva care a trecut prin operatia de apendicită? Si daca da, imi poate spune cineva cum a procedat totul de la prima zi de internare, după operație si ziua externarii? Va rooog! Dau funda urgent

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Eireann a răspuns:

Daca se face laparoscopic nu o sa ai decat 3 semne mici pe burta, nici nu o sa se vada. E o operatie de rutina, foarte simpla si recuperarea e rapida de tot.

| Marius22222222222 a răspuns:

Haine de schimb pentru cateva zile Gen o saptamana. Nu doare absolut deloc mai ales ca acum se coase cu fire care se topesc singur. Anestezia se face generala printr-o mica injectie. Nu ai voie sa faci efort mare vreo 6 luni dupa operatie.de la prima la ultima zi nu va sta nimeni sa povesteasca aici 2 saptamani de internare pas cu pas