| fataciocolata a întrebat:

Buna tpu.am si eu o intrebare:de cand aveam vreo 7ani am inceput sa ma ingras.inainte,cu 6, 7 ani in urma eram foarte slaba,dar mama mi-a dat vitamine si de atunci ma ingras foarte mult. oricat as incerca sa slabesc, nu reusesc.paine nu mananc,chipsuri si dulciuri rar de pofta,fast-fooduri rar,aproape deloc, miscare fac aproape zilnic.am fost si la medic,am urmat dieta exact cum scria,slabisem 3, 4 kg in vreo6luni dar m-am ingrasat inapoi dublu.precizez ca mama are glanda de slabit si din cauza asta mi-e si mai greu sa slabesc,fiindca ea aduce mereu dulciuri, ducuri si cu greu reusesc sa ma abtin.ce pot face? Precizez ca am 12ani!
Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Alexaandreea a răspuns:

Buna! Eu vreau sa-ti recomand sa faci sport - este cel mai sanatos mod de a slabi mai ales ca tu ai 12 ani! Daca crezi ca poti tine o DIETA atunci eu vreau sa-ti propun DIETA RINA!