| ellaaaaaaa a întrebat:

As vrea sa slabesc. de cand m-am nascut am fost putin grasuta si inaintand in varsta m-am ingrasat si mai rau. mama mea a avut probleme cu glanda si de aceea.
Vreau sa slabesc in special la picioare.ce pot sa fac? sa fie ceva cat mai rapid sad va rog. ajutati-ma! Dau funda :*!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Muuult efort fizic.
Alearga dimineata cateva ture pe bulevard, iar seara fa abdomene happy

| Ahead a răspuns:

Trebuie sa te orientezi dupa bunul simt. Te gandesti de exemplu este seara si vrei sa mananci mici cu maioneza bunul simt iti zice STAI MA CA E NOAPTE NU POT SA MANANC ASACEVA. In principiu ca sa slabesti esti atent/a la cate calori arzi in ziua aceea. vrei sa slabesti maananci normal, nici exagerat dar nici sa nu cazi din picioare dupa care faci sport sau orice alta activitate care depui efort pentru a arde mai multe calori

Trebuie sa stii ca in momentul in care mananci nu trebuie sa astepti sa fi satula, poti manca si sa lasi un 20% mancarea se depune dupa 20-30 minute, sunt oamenii care se indoapa si in momentul in care sunt la masa asteapta sa fie satui dar de fapt ei sunt plini laughing

Mult succes!

| alexutzushoby67 a răspuns:

Sport.Pentru picioare fa genoflexiuni.
Si rolele si bicicleta sunt destul de bune.