| Skizzo123 a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare. intro zi am pus spirt pe o vata si am stors in ureche si acum am urechea infundata dar sunt si racit e posibil sa aud mai incet de la spirt?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu de la spirt. Dar daca esti si racit, este posibil sa se fi format un dop de ceara (asta se face si fara raceala) si de asta nu auzi bine. Daca ai dureri, este posibil sa ai otita, oreion, ceva cu urechea si atunci trebuie sa mergi la medic. Daca nu, incearca sa scoti dopul fara sa-ti spargi timpanul. Nu poti singur? ORL-istul este solutia (se face si in ambulatoriul de urgenta).

| Skizzo123 explică (pentru anonim_4396):

Nu ma doare nimic mersi

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multumesc pentru funda. Sanatate!