| Ellena06 a întrebat:

Buna TPU am si eu o mare problema dupa ce ma epilez pe picioare ma irit foarte rau, imi apar niste bubite mici rosii. Ce pot face sa nu imi mai apara? [Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Inainte sa te razi cu lama, maseaza pielea cu ulei de masline, vei preveni iritatia.

| katy a răspuns:

Cu ce te epilezi? eu una recomand ceara e super ok.la ceara se inroseste putin pielea dar iti trece imediat in cateva ore.

| Ellena06 explică (pentru katy):

Acum ma epilez cu big`ul. M`am epilat si cu ceara la salon si am avut aceeasi problema.

| katy a răspuns (pentru Ellena06):

Nu iti recomand bicul iti va creste des si se ingroasa.ramai pe ceara.este normal sa te inrosesti putin pentru ca inflameaza putin locul unde a fost firul de par ceea ce este normal sa se intample dar iti trece in cateva ore

| PsiholoagaTa a răspuns:

Iti recomand sa te dai cu o crema fina pe picioare fix dupa ce te epilezi. va merge:*