| baby2594 a întrebat:

Am si eu o problema:de cate ori ma epilez cu aparatul de ras ma irit ingrozitorsad. Ce pot face sa scap de iritatie? Dau fundita:X

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Poinsettia a răspuns:

Foloseste o crema pe baza de aloe vera sau fugi si cumpara o emulsie dupa depilare de la Gerocossen cu aloe vera si galbenele. E foarte ieftin. In jur de 5-6 lei. Mie imi place foarte mult si intra rapid in piele. Acesta calmeaza iritatiile dupa epilare. Uite asa arata: http://www.cosmeticeromanesti.ro/......25-ml.html
Eu de obicei asta folosesc si apoi, am mai ajutat pe cineva de pe TPU cu o problema asemanatoare, si a fost multumita, a spus ca s-a facut de doua ori cu emulsia asta si i-a trecut aproape de tot iritatia.;)

10 răspunsuri:
| Poinsettia a răspuns:

Multumesc pentru fundita! Iti trec de tot iritatiile de cand folosesti emulsia?

| foxi a răspuns:

Iritare sau infectare? foloseste sprayuri dupa barbierit!

| ILadyInBlack a răspuns:

Incearca cu ceara rece, e mai buna pentru pielea sensibila. Daca nu, aplica o crema hidratanta dupa ce te epilezi (cu aloe vera e cea mai buna deoarece are efect calmant).

| RappK a răspuns:

Nu cumva te dai imediat dupa ras cu deodorant? daca contine alcool te irita.Sau nu mai folosi aparatul de ras...happyprobabil ai pielea sensibila

| Antonia90 a răspuns:

Dupa ce te epilezi, date cu o crema de corp sau una cu aloe vera.
Eu asa fac si imi trece iritatia dupa cateva ore. happy

Lavinia

| Anna_6465 a răspuns:

Eu una nu suport sa ma epilez cu epilatorul fiindca tot la fel ca la tine, se irita rau.Folosesc Veet pentru piele sensibila si e buna. Sper sa te mai ajute si altiiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine te-a invatat pe tine sa te razi? Dupa poza vad ca esti fata! Mergi la un salon si epileaza-te cu ceara. Dupa te dezinfectezi cu spirt si n-o sa te mai infectezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te dai imediat cu lotiune de corp, ulei de masline sau ulei de baie pentru bebelusi. Dupa jumatate de ora iti trece.

| Alexandru_8107 a răspuns:

Nu te mai epila.

| shane_9616 a răspuns:

Date cu crema de galbenele sau pudra de talc pana diminata iti trece