| PurplePearl a întrebat:

Am si eu o problema
De cateva saptamani incoace, dorm una-ntruna! Ma culc pe la 11 seara (este cand ma mai culc si pe la 12 sau 1 din cauza ca nu mai pot dormi pentru ca dorm in timpul zilei dar daca nu dorm dupa masa simt ca nu mai am putere nici sa stau in picioare) si ma trezesc pe la 10-11 dimineata. Apoi ma mai culc de amiaz vreo 3-4 ore bunestraight face. Daca as putea, as dormi toata ziua.Nici nu ma trezesc bine ca dupa vreo 2 ore iar imi e somn.
Incepe sa ma ingrijoreze chestia asta, stiu ca sunt adolescent si am nevoie de somn... dar nici chiar asa! (am 15 ani)
Stiti cam ce as putea avea? Ar trebui sa ma ingrijorez pe buna dreptate, sau e doar ceva trecator?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mdany a răspuns:

Problema e ca dormi prea mult dupa masa.Seara culca-te pana la 12 si trezeste-te pe la 8-9. Daca dormi mai mult corpul incepe sa adune toxine si altele.Nici prea mult somn nu e sanatos.Programul de somn, stresul pe parcursul zilei si poate tigarile si bautura(daca).

| Radu1 a răspuns:

Ai tendinta de a bea multa apa si ai slabit in greutate in ultima vreme?

| secsilicioasa a răspuns:

laughingSall aceeasi problema am avut-o si eu! Dormeam de la 11 pana la vreo 10 si apoi iar mai dormeam in reprize de nu ma mai saturam de somn! era parca atat de dulce...laughing dar apoi am incercat sa-mi gasesc alta ocupatie si a mers! iar acum am problema cu faptul ca ador ff greu si ma trezesc foarte tarziu!sad Oricum iti va trece perioada asta asa ca profita cat mai poti laughing :* sper ca te-am mai linistit! Somn usortongue

| PurplePearl explică:

@Radu1 da, pot sa spun ca am tendinta de a bea mai multa apa decat beam in mod normal acum cateva saptamani...si da, am slabit, dar nu stiu cat de mult