| TPUuser199 a întrebat:

Am si eu o problema. De cateva zile, toate cunostintele imi spun ca am slabit. Ceea ce am vazut si eu dar nu am luat in seama. Problema este ca am slabit dintr-o data. Nu mai mananc nici cum mancam inainte. Am o stare continua de rau. Nu am chef de nimic... Aveti idee de la ce se "trage"? (Sunt fata, am 15 ani.)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Salut. Este necesar un consult medical, niste analize. Daca nu mai mananci ca inainte, e normal sa scazi in greutate. Dar, o scadere brusca poate insemna si anumite afectiuni pe care le poti avea, de aceea e necesar sa apelezi la un specialist, ca sa poti intelege de ce organismul tau reactioneaza asa.

| cristimihailov a răspuns:

Un drum la medic. Dar asta stii si tu.

| OoBunnyoO a răspuns:

Este posibil sa fie vorba de depresie, intr-adevar si medicamentatia sa nu mai functioneze.
Ar trebui sa mergi din nou la un consult la medicul care ti-a prescris tratamentul initial.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa mi s-a intamplat si mie am slabit dintr-o data dar cred ca e din cauza ca fac rugby

| TPUuser199 explică (pentru anonim_4396):

Eu nu practic nici un sport.

| SweetMonyMona a răspuns:

Pai poate ai vreo depresie? Niște analize la medic ar fi bune. Pentru ca nu prea e normal. Odihnește-te și mananca

| TPUuser199 explică (pentru SweetMonyMona):

Iau medicamente de depresie de 1 an. (Xanax)

| anonim_4396 a răspuns (pentru TPUuser199):

Imi pare rau atunci sad