| Gladiatorul1997 a întrebat:

Am si eu o problema. Eu merg la sala de cam 3 saptamani si am o nedumerire. Nu pot sa zic ca am facut facut mare presiune pe coloana, dar ma doare spatele. M-a mai durut la inceput cam 3-4 zile si mi-a trecut, si acum iar ma doare spatele in partea stanga jos. Tin sa mentionez ca am 16 ani.
Astept raspunsuri. Este cumva ceva grav daca ma doare? Astept raspunsuri. FUNDA celui mai bun raspuns, multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Spaz472 a răspuns:

Poarta o curea speciala pentru spate si incearca sa stai la fiecare ridicare cu spatele cat mai drept si fa incalzirea mai bine eventual pune si pe cineva sa te maseze putin ca nu strica ai mare grija poti face scolioza si nu e bine eu am 17 ani si fac sala de vreo 2 ani nu am facut chiar in fiecare zi dar ma rog, am avut si eu niste probleme la inceput ca eram putin mai cocosat de fel si a trebuit sa ma indrept sa pot continua iti urez succes si ai mare grija!

2 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

Posibil sa nu faci corect unele ridicari si sa iti faci incalzirea cum trebuie! nu mai fa de capul tau, poti ajunge cu probleme grave de coloana! bafta!

| Azµre a răspuns:

Vezi un medic, s-ar putea ca tu să ai altă problemă cu spatele, gen scolioză sau cifoză, cât de minoră și făcând efort să apară dureri.