| Ana144 a întrebat:

am si eu o problema, ieri m-am jucat bedminton si am tinut paleta cu mana stanga si dupa cateva serve am inceput sa mi simt degetul aratator amortit, n-am zis nimic am zis ca cine stie e ceva normal si m-am jucat in continuare, dar de ieri nu mi-a trecut, il pot misca, nu ma doare, dar nu are simturi tactile. Are cineva idee ce este? Ca pe google zice ca mor bineinteles.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ti-a scris pe Google ca mori? Nu cred.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai facut o întindere sau l ai luxat, trebuie sa faci o radiografie ca medicul sa vada daca este luxatie, il pune in ghips, sau il opereaza daca este ceva mai grav, momentan repaus numai fă efort cu acea mînă, ce varsta ai? Sanatate multă.

| Alverto a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la doctor

| AwGenetix a răspuns:

Da. ai probleme destul de grave pentru varsta ta. mergi la un doctor neurolog. daca chiar nu vrei sa mergi, ia ceva Alanerv, Magnerot, vitamina B12, Zinc.

Daca nu trece in 3-4 zile cu tratamentul asta, chiar mergi la doctor.