| anonim_4396 a întrebat:

Buna tpu..am undeva vreo jumate de an si nu pot scapa de cosurile de la barbierit...inainte aveam o fata fina,dar acum e plina de cosuri, mai dispar, dar nu toate.ce pot face? folosesc spuma de la gillette/.ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| N0xEterniS a răspuns:

Si eu am cosuri, mai ales prin zona unde ma barbieresc si am 18 ani!
Daca esti intre 16-19 ani, eu zic ca iti ies cosuri pentru ca e pubertatea.
Mai citisem pe un blog, ca apar din cauza surplusului de grasime thinking
Sau poate te iritezi, nu folosesti o lama adecvata.

| WeAreLegion a răspuns:

Si eu am aceeasi problema, in loc de spuma si alte tampenii iti recomand sa folosesti sapun dove, pare stupid dar functioneaza, in loc de spuma dai cu dapun si se inmoaie la fel de bine si scapi si dupa vreo 2-3 utilizari scapi si de cosuri!

| T82 a răspuns:

Du-te la farmacie si zi sa-ti dea o crema pentru ati disparea cosurile.Costa in jur de 35-5- de lei
Da cel mai bun este Acneogel