| Robert_Denis_1989 a întrebat:

Buna,TPU! Am varicela de 4 zile si vreau sa stiu cat timp ma mai mananca veziculele? Am crezut ca scapi de mancarimi dupa 3 zile.Si daca in timpul somnului pe spate sau spart cateva vezicule ramane semn? Daca da, ce as putea face, ca nu le-am rupt eu s-au spart singure.Pot da cu ceva sa nu ramana semn? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| thalyslly a răspuns:

Intre 1 sapt si 10 zile depinde de fiecare in parte

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mâncărimile mai apar datorită bubiţelor noi.

În locul unde s-au spart veziculele vor RĂMÂNE semne ( indiferent ce mai faci acum ).

Vezi alte detalii în răspunsul dat anterior.

Toate cele bune.

| ion933 a răspuns:

Trebuie sa mergi pina la farmacie sa iti dea o crema dar zi sa itii dea crema nu pudra ca pudra nu-i buna am avut si eu si pe mine mo mancat o saptamana si ceva si depinde si citi ani ai daca esti mai batrin tine mai multhappy

| Robert_Denis_1989 explică (pentru ion933):

Am 14 ani, deci, nu sunt asa de batranlaughing)))))

| ion933 a răspuns (pentru Robert_Denis_1989):

Estti batrina de acum daca ai buletin esti batrintongue