| andreeaaiuliiiii a întrebat:

Am vărsat si mi-am luat bubele și da, știu că îmi rămâne semn dar voiam sa întreb îmi rămân chiar la toate pe care le-am spart sau doar cele mici nu rămân? Si dacă îmi rup coaja rămâne semn?! Iar dacă rămâne semn se poate scapă cumva de ele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Unica metoda de a scapa de gaurile facute de varsat, este operatia estetica (chirurgicala).
Din pacate, cand esti sfatuita sa nu te zgandari ca raman semne pe fata, sfatul este spre bienle tau, sa nu regreti ca ai fata ciupita cand vei fii mai mare, ca nu exista creme, tratamente sau masaje care sa-ti astue gaurile de pe fata si ramai asa pana la batranete.
Ma rog, acum se pot elimina prin operatii estetice, foarte scumpe si foarte dureroase.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, iti raman semne de la toate bubitele la care le-ai luat coaja, chiar daca sunt mici ori mari.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Raman gauri. N-ai cum sa le astupi.

| AlexandrEv a răspuns:

Bună! Am fost în aceeași situație acum câteva săptămâni și cam știu care sunt consecințele. Te sfătuiesc să ai răbdare și să nu le spargi sau să rupi cojile, pentru că rămân semne (găuri sau pete roz) și nu cred că mai scapi de ele. Eu am făcut prostia de a rupe câteva coji și m-am trezit cu două pete roz pe mâini. Nu e o catastrofă, dar dacă rupi coji de pe față, pe lângă că e și inestetic, nici nu mai scapi de ele. Nu știu dacă îți rămân semne chiar pentru fiecare bubiță spartă sau coajă ruptă, dar cel mai bine e să ai grijă să nu le rupi, că e pe bune treaba cu semnele. Se poate întâmpla să îți rupi accidental bubițe, dar intenționat să nu o faci. O seară bună!?