| Dark_7298 a întrebat:

Daca am varsat de vant si m-am lovit la o buba mai mare cand era cam coapta si s-a rupt coaja(dar a ramas tot pe buba) si a iesit un lichid din ea, imi ramane semn?
Scuzati de categorie.

4 răspunsuri:
| Consumptive a răspuns:

Uite, eu luna trecuta am patit exact aceeasi chestie(pe fata I don't want to see). Daca nu umblii la ea, e posibil sa ti se micsoreze(face din nou coaja), dar totusi iti va ramane un semn micut...nu ai ce sa ii faci.
Ai mare grija de acum in colo.Ii poti pune putina vata(cu mixtura sau fara, cum vrei tu) si un plasture peste ca sa mai protejezi bubita cat de cat.
Am auzit ca in timp e posibil ca odata cu intiderea pielii sa nu mai iasa chiar atat de mult in evidenta.

| upendo a răspuns:

Roaga pe cineva sa mearga la farmacie sau la medicul de familie sa ceara un sfat pentru o crema cicatrizanta, dar inainte sa-ti treaca.cu cat perioada este mai scurta cu atat mai bine.Eu stiam ca bitter-ul suedez e ok, dar cel mai bine e sa iti intrebi medicul de familie.Si eu am ramas cu un semn, asta pentru ca nu am stiut la vremea respectiva sa il tratez corespunzator.Nu poti sti in % de 100% ca se va vindeca, dar inca mai ai o sansa.

| Ayshee a răspuns:

Nu se stie, dar foloseste ulei de catina=> e un bun cicatrizant!

| denydenisuka a răspuns:

E fi posibil.ai grija pentru ca si eu cand am avut varsat de vant doar mi-am atins unpic si s-a rupt iar acum am ramas cu semn si se vede destul de urat...deci iti poti da seama doar dupa ce trece... funda?:d