| electrik_shok a întrebat:

As avea si eu o problema si speram ca ma puteti ajuta.Folosesc balsam cu bitter suedez pentru vergeturi, ma dau cu el in fiecare seara pe suprafetele afectate, dar dupa cateva minute mi se inroseste pielea parca si ma arde. E suportabil, dar imi fac totusi griji. Ce credeti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Te arde. In nici un caz asa nu-ti vor trece vergeturile, cel mult se vor agrava prin distrugerea suplimentara a colagenului.

| Zenithf a răspuns:

Da mai intai cu alifie de galbenele sau cu alta alifie, asta protejaza pielea de atingerea directa cu alcoolul din bitterul suedez.

| Awndre a răspuns:

E normal efectul deoarece se bazeaza pe efect termo-activ. Parerea mea.