| DaianaDC a întrebat:

As vrea sa imi recomandati un medic ginecolog din Targu Jiu si sa-mi spune-ti cat costa o consultatie. Multumesc mult! Funda happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În primul rând, n-ai precizat vârsta şi nici dacă te interesa un cabinet privat sau la "stat"...

Am observat că eşti elevă la liceu, deci, presupun că eşti minoră.
În această situaţie, dacă mergi la un cabinet "de stat", consultaţia este GRATUITĂ!

La ginecolog poţi merge şi SINGURĂ ( FĂRĂ mama, chiar dacă eşti minoră ), TREBUIE doar să ai la tine : actul de identitate + Trimitere ( de la medicul de familie sau de la Cabinetul şcolar ) + Programare ( pe care o poţi face telefonic sau personal ).

Dacă mergi la un cabinet privat, atunci consultaţia poate costa între 50-100 lei; iar dacă sunt necesare investigaţii/analize suplimentare, atunci ele se plătesc separat.

Medici ginecologi sunt mulţi, vezi linkul :
http://www.doctorbun.ro/......etul/gorj/

http://www.util21.ro/......l-Gorj.htm

http://www.cylex-romania.ro/targu+jiu/obstetrica+ginecologie.html

Toate cele bune.

| DaianaDC explică (pentru bursuc001):

Am 17 ani. Si as prefera ca medicul sa fie femeie. Sunt niste probleme cu menstruatia si as vrea sa fac o consultatie. La medicul de stat trebuie sa am trimitere de la medicul de familie? De obicei medicii de stat au cabinetele in spitale, nu?

| bursuc001 a răspuns (pentru DaianaDC):

Dacă spui ce probleme ai cu menstruaţia, poate te ajut...
Dacă vrei, poţi să-mi dai detalii prin mesaj privat şi discutăm acolo.

La cabinete "de stat" îţi trebuie Trimitere de la medicul de familie SAU de la Cabinetul şcolar.
Cabinetele de stat sunt în incinta Policlinicilor/spitalelor ( Spitalul Judetean Targu-Jiu ).

Chiar dacă unii medici de la stat au cabinet privat ( în afara policlinicii/spitalului ), la acel cabinet se plăteşte.

Toate cele bune.

4 răspunsuri:
| NopeCheers a răspuns:

In oras la tg jiu il gasesti pe doctorul brandus e unul bun de meserie si nu costa mult o consultatie 50 de roni.

| DaianaDC explică (pentru NopeCheers):

Unde are cabinetul?