| AlexiaClaudia a întrebat:

As vrea sa intreb cat m-ar costa sa mi se puna un dinte de os? Mi s-a rupt o parte dintr-un dinte, oare se mai poate repara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Buna!
"Dinte de os"?
Nu se fac transplanturi de dinte, eventual imbracat cu o coaroana din portelan sau semi sau plombat.
Trebuie sa te duci la stomatolog cat de repede poti sa te consulta si sa spuna ce este de facut.

| Cosmin86 a răspuns:

Nu trebuie sa-ti prinda de os, a ramas radacina dintelui. Se pune un pivot si apoi un dinte de portelan, o sa arate exact ca un dinte normal.

Costa cam 500 de lei si dureaza vreo 4-5 sedinte pana termina tot. O sa ai un dinte ca nou.