| PustiuD a întrebat:

Buna TPU
As vrea sa va intreb ce ar trebui sa mananc inainte de antrenament(inainte cu 1-30, 2 ore)si dupa antrenament doar ca e o problema
Ma scol in fiecare dimineata la 7 iar la 8 ar trebui sa mananc dar de fiecare daca aleg un fel de mancare prost dupa care antrenamentul il incep la ora 10 si tine diferit ori 35 de minute dar maxim pana la 1 ora dupa care dupa 15-30 de minute din cate stiu ar trebui sa mananc iar e o problema ce? iar o problema mare e ca de la ora 12:30 sunt la scoala iar la ora 1 incep orele si nu ne mai da drumul pana la 6 dar mi-as putea cumpara ceva bun cu bani de pachet dar nu stiu ce? iar din nou seara ce ar trebui sa mananc?
Cea ce mananc eu aproape in fiecare zi e
Paine Alba Franzela
Iaurt si de casa dar nu prea mai mult de la scoala dar daca e imi pot si cumpara daca ziceti voi
Lapte
Carne de vita mai rar si pui putin mai des
Supe
Nu mananc deloc dulciuri porcarii snacksuri pizza si altele mananc doar ce e acasa in afara de legume si fructe dar daca e ceva si imi propuneti dulce na ca iau daca trebuie dar putin
Fructe in special Mere Banane dar daca mai e mai pot lua daca ziceti voi ceva de la Shop
Legume:depinde varza murata,castraveti murati,gogonele adica rosii murate,ardei iuti in otet, cartofi, gogosari dar daca mai e ceva pot cumpara din nou big grin
Si doresc sa-mi spuneti cum sa le mananc referinduma ca la 10 incep atrenamentul iar la 1 incep orele si as putea lua o gustare de care imi ziceti la scoala si pe la ce ora so mananc iar ce mananc cand ajung la ora 6:30 7 Acasa stau destul de departe VA ROG SA MA AJUTATI! DAU FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Ok și problema este? că nu știi cum să ții acest regim?

| PustiuD explică:

Si normal si dimineata inainte de antrenament eu de obiceai mancam doar o banana. inainte cu 2 ore de antrenament