| amy778 a întrebat:

Bună tpu.aseara am avut un așa zis "atac de panica" după care am un sentiment continuu de vis. Am dormit puțin,iar de când m-am trezit am senzația că sunt în visul acela. Îmi e frica sa mai ies din casa,sa mai fac ceva, simt cum innebunesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Suna o prietena sau pe cineva de incredere sa te ajute sa iesi din casa! Daca te lasi dupsa de vis si de presupuse idei de groaza, atunci risti sa devii paranoica si la revedere cu sanatatea ta.
Pune mana si cu vointa, infrangeti visele astea fara sens, ca este zi si nu te manaca sau ataca nimeni!
Cheama pe cineva sa te scoata din casa si trezeste-te la realitate! Nu glumesc!

| 94Lucifer94 a răspuns:

Eu am vise lucide mai mereu, dar niciodată nu confund realitatea cu visul. Poate ar fi timpul să faci o vizită la psihiatru, îți va da niște pastiluțe de liniște, care să te ajute să dormi liniștită noaptea. Dacă menționezi de atacuri de panică cu siguranță îți va da ceva și pentru asta. Eu la fel aveam atacuri de panică și stare de confuzie, dar de când am început să iau ce mi-a recomandat sunt din nou normal, nu mă mai gândesc aiurea la tot felul de chestii care-mi fac rău.

| InstructorulTauDeFitness a răspuns:

Visurile sunt inventia subconstientului. Realitatea si intamplarile din viata de zic cu zi nu au nici o legatura cu visurile tale, maxim sunt coincidente. Nu esti singurul cu asa trairi, multi au aceste probleme. Trebuie totusi sa dezvolti un pic ce ai simtit.