| diana04 a întrebat:

Aseara aveam piciorul drept amortit si simteam ceva intepaturi in partea dreapta jos, acum iar imi simt piciorul amortit.Sa fie vorba de apendic? Voi ce ziceti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Aide a răspuns:

Asta chiar nu stiu dar mie mi se intampla asta de ori cate ori nu prea imi misc picioarele sau tin pe picioare ceva greu. cred ca asta este si in cazul tau

4 răspunsuri:
| DrA a răspuns:

Unde anume e durerea dreapta jos? Inghinal? durerea merge pe picior? Greturi? Varsaturi? febra?

| AliceIDK a răspuns:

Buna! Nu prea are cum! Poate ai stat prea mult pe scaun sau,, Tron''. Fa-ti masaj si stai potolita in pat fara sa faci nimic. Cauta retete pe net cum sa scapi de asa ceva. Daca nu mai scapi, du-te la un medic!

| trăncănici a răspuns:

Mai poate fi şi oboseală,frigul,poate chiar şi o constipaţie rebelă,dar cel mai bine e să te duci la un spital şi să faci un CT SCAN (tomograf)Am păţit-o şi eu,era oboseală. Piciorul amorţeşte, sau doar te furnică? Amorţeală se cheamă dacă îl atingi şi nu-l simţi, poţi să-l înţepi şi nu simţi nimic.aia e periculos.Dar dacă e doar o furnicătură, e posibil să fie oboseală.

| Chokolathe a răspuns:

Nu! asa mi se intampla si mie. poate ai stat pe el mult sa u nemiscata, nu ai nimic serios.